Βραβεύει τους Κορυφαίους η ΕΠΟΣΚ

4 Φεβρουαρίου 2010  //  Από:   //  Δρόμος  //  Κανένα σχόλιο   //   414 Προβολές

Η Ενωση Ποδηλατικών Σωματείων Κέντρου βραβεύει του καλύτερους αθλητές και τα σωματεία-μέλη της με τις μεγαλύτερες επιδόσεις για το 2009 και κόβει την πίτα του 2010.

 Η τελετή θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Φεβρουαρίου 2010 στις 5:00 στην Αίθουσα «Μανώλη Αναγνωστάκη» του Δημοτικού Θεάτρου Δήμου Πεύκης (οδός Χρυσοστόμου Σμύρνης, έναντι Αστυνομικού Τμήματος).

 Στην ίδια τελετή η ΕΠΟΣΚ θα τιμήσει πρόσωπα που προσέφεραν στο χώρο της ποδηλασίας και του αθλητισμού γενικότερα.

 Επίσης για πρώτη φορά θέλοντας να τιμήσει τους αθλητές/μαθητές που επιδιώκουν την αριστεία τόσο στον αθλητισμό όσο και στη γνώση κάνοντας πράξη το «Νούς υγιής εν σώματι υγιεί» θα βραβεύσει τον/την αθλητή/τρια με την υψηλότερη βαθμολογία στο Γυμνάσιο/Λύκειο κατά το προηγούμενο ακαδημαϊκό έτος.

Ονομα Αθλητή

Σωματείο

Θέση

Κατηγορία

Συν.

Βαθμοί

Περικλή Ηλία

Α.Σ. Πρωτέας

1ης

Ανδρών

972

Γιώργο Παττέ Τουμάνη

Α.Σ. Πρωτέας

2ης

Ανδρών

877

Παναγιώτη Κελόγλου

Α.Ο. Θησέας

3ης

Ανδρών

559

Ελπιδοφόρο Ποτουρίδη

Α.Σ. Πρωτέας

4ης

Ανδρών

494

Παύλο Χαλκιόπουλο

Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

5ης

Ανδρών

438

Γεώργιο Νικολάου

Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

6ης

Ανδρών

381

Δημήτριο Πολυδωρόπουλο

Α.Ο. Θησέας

1ης

Νέων Ανδρών

1.564

Νεόφυτο Σακελλαρίδη-Μαγκουρά

Π.Ε.Σ.Ν.Φιλαδέλφειας

2ης

Νέων Ανδρών

936

Βασίλειο Ρέππα

Α.Σ. Πρωτέας

3ης

Νέων Ανδρών

641

Ορέστη Ράπτη

Α.Ο. Θησέας

4ης

Νέων Ανδρών

281

Αναστάσιο Ανάργυρο

Α.Σ. Πρωτέας

5ης

Νέων Ανδρών

239

Πέτρο Γκατζώνη

Α.Ο. Θησέας

6ης

Νέων Ανδρών

214

Αγγελική Κουτσονικολή

Α.Σ. Πρωτέας

1ης

Γυναικών

2.717

Δανάη Στρουμπούλη

Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

2ης

Γυναικών

673

Ελένη Τσαβαρη

Α.Σ. Πρωτέας

3ης

Γυναικών

561

Αθηνά Χατζηστύλη

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑτ.

4ης

Γυναικών

345

Σοφία Τσιγγούνη

Πόρτο Λεόνε

5ης

Γυναικών

253

Σαμπρίνα Τσβισς

Πανερυθραϊκός

6ης

Γυναικών

210

Κωνσταντίνο Παπουτσά

Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

1ης

Εφήβων

405

Κωνσνταντίνο Αυλωνίτη

Α.Ο. Θησέας

2ης

Εφήβων

356

Γεώργιο-Άρη Σταμόπουλο

Α.Σ. Πρωτέας

3ης

Εφήβων

350

Κωνσταντίνο Ευσταθίου

Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

4ης

Εφήβων

343

Σπυρίδωνα Κωνσταντόπουλο

Α.Σ. Πρωτέας

5ης

Εφήβων

327

Σπυρίδωνα Σαλπαδήμο

Π.Α.Σ. Ερμής Μαρκοπούλου

6ης

Εφήβων

318

Βαρβάρα Φασόη

Α.Ο. Ολυμπιακός Π.Χ.

1ης

Νεανίδων

83

Δήμητρα Αλιφιεράκη

Πόρτο Λεόνε

2ης

Νεανίδων

35

Ιωάννη Σπανόπουλο

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑτ.

1ης

Παίδων

1.328

Θεόδωρο Τζήμα

Α.Σ. Πρωτέας

2ης

Παίδων

947

Δημήτριο Κουτσονικολή

Α.Σ. Πρωτέας

3ης

Παίδων

494

Στυλιανό Αγγελίδη

Α.Σ. Πρωτέας

4ης

Παίδων

491

Ηλία Θεοδωρίδη

Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

5ης

Παίδων

138

Αναστάσιο Κουρουμπά

Α.Ο. Θησέας

6ης

Παίδων

94

Θεοδώρα Γιαννικοπούλου

Παναθηναικός Α.Ο.

1ης

Κορασίδων

638

Αναστασία Τάντη

Α.Σ. Πρωτέας

2ης

Κορασίδων

44

Σταυρούλα Μωραϊτη

Α.Σ. Πρωτέας

3ης

Κορασίδων

33

Γεώργιο Μπρουτζάκη

Α.Ο. Θησέας

1ης

Παμπαίδων

124

Ανδρέα Γεωργιάδη

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑτ.

2ης

Παμπαίδων

51

Κυριάκο Σοφρώνη

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑτ.

3ης

Παμπαίδων

47

Χρήστο Στόφα

Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

4ης

Παμπαίδων

35

Αθανάσιο Χρόνη

Α.Ο Δόξα Πεύκης

5ης

Παμπαίδων

30

Κωνσταντίνο Ηλιόπουλο

ΠΕΣ Ν. Φιλαδέλφειας

6ης

Παμπαίδων

25

Σοφία Κατσούλη

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑτ.

1ης

Παγκορασίδων

219

Βικτώρια Τζιορτζιώτη

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑτ.

2ης

Παγκορασίδων

158

Ιωάννα Πλέγα-Γαβριλάκη

Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

3ης

Παγκορασίδων

143

Δήμητρα Πολύζου

Π.Α.Σ. Ερμής Μαρκοπούλου

4ης

Παγκορασίδων

94

Γεωργία Κουτσονικολή

Α.Σ. Πρωτέας

5ης

Παγκορασίδων

83

Κωνσταντίνα-Ειρήνη Λεπενιώτη

Π.Α.Σ. Ερμής Μαρκοπούλου

6ης

Παγκορασίδων

80

Κωνσταντίνο Σαλπαδήμο

Π.Α.Σ. Ερμής Μαρκοπούλου

1ης

Μίνι – Μεγάλων

137

Στυλιανό Σπυρόπουλο

Α.Ο. Θησέας

2ης

Μίνι – Μεγάλων

105

Αντώνιο Ναλμπάντη

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑτ.

3ης

Μίνι – Μεγάλων

73

Αντώνιο Σπανόπουλο

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑτ.

4ης

Μίνι – Μεγάλων

64

Κωνσταντίνο Βαρελά

Α.Ο. Θησέας

5ης

Μίνι – Μεγάλων

46

Κωνσταντίνο Σαίτη

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑτ.

6ης

Μίνι – Μεγάλων

46

Μένανδρο Μεριγκούνη

Π.Α.Σ. Ερμής Μαρκοπούλου

1ης

Μίνι – Μικρών

55

Παναγιώτη Αδάση

Α.Ο. Θησέας

2ης

Μίνι – Μικρών

33

Σοφία Τζιορτζιώτη

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑτ.

3ης

Μίνι – Μικρών

24

Πάρη Παπαδόπουλο

Ο.Φ. Ν. Ιωνίας

4ης

Μίνι – Μικρών

21

Θεοφάνη Θεοχαρόπουλο

Ε.Ο.Σ. Αχαρνών

5ης

Μίνι – Μικρών

15

Ανδρέα-Γεώργιο Χριστόπουλο

Πανερυθραϊκός

6ης

Μίνι – Μικρών

14

Λουκά Καταπόδη

Παναθηναϊκός Α.Ο.

1ης

Μάστερς

411

Δημήτριο Ροβάκη

Α.Ε.Κ.

2ης

Μάστερς

279

Παναγιώτη Αλεξόπουλο

Π.Α.Σ. Ερμής

3ης

Μάστερς

173

Ελευθέριο Παπουτσά

Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

4ης

Μάστερς

137

Κωνσταντίνο Μαυρίδη

Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

5ης

Μάστερς

114

Στέφανο Κόκκινο

Παναθηναϊκός Α.Ο.

6ης

Μάστερς

114

Πρωταθλητές εκτος εξάδας

 

 

 

 

Ιωσήφ Δαλέζιο

Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

 

Ανδρών

 

Αναστάσιο Κουρμπέτη

Π.Σ. Κρόνος Νίκαιας

 

Νέων Ανδρών

 

Κωνσταντίνο Λυκούδη

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑτ.

 

Μίνι – Μικρών

 

 

Όνομα

Σωματείο

Πανελλήνια ρεκόρ

Δημήτρη ΠΟΛΥΔΩΡΟΠΟΥΛΟ

ΑΟ ΘΗΣΕΑΣ

  • Ατομική Καταδίωξη 4:30.965, 10/12/2009, Κάλι, Κολομβία
  • Ομαδική Καταδίωξη 4:15.851, 12/12/2009, Κάλι, Κολομβία

Νεόφυτο ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗ-ΜΑΓΚΟΥΡΑ

ΠΕΣΝ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ

  • Ομαδική Καταδίωξη 4:15.851, 12/12/2009, Κάλι Κολομβίας

Αγγελική ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΟΛΗ

ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ

  • Ατομική Χρονομέτρηση 36.804, 11/12/2009, Κάλι Κολομβίας
  • Ταχύτητας 11.777, 9/10/2009, Μόσχα, Ρωσία

Ιωάννη ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟ

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑΤ

  • Ατομική Χρονομέτρηση 34.589, 11/4/2009, Αθήνα, Ελλάδα
  • Ατομική Καταδίωξη 2:20.739, 26/4/2009, Αθήνα, Ελλάδα

Θεοδώρα ΓΙΑΝΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

  • Ατομική Καταδίωξη 2:02.763, 26/4/2009, Αθήνα, Ελλάδα

 

 

 

 

 

 

Σωματεία

Αιτιολογία

Θέση

 

Βαθμοί

ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ

βαθμολογικής κατάταξης

 

11.324

ΑΟ ΘΗΣΕΑΣ

βαθμολογικής κατάταξης

 

5.705

ΠΣ ΚΡΟΝΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

βαθμολογικής κατάταξης

 

4.610

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑΤ

βαθμολογικής κατάταξης

 

3.514

ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ

βαθμολογικής κατάταξης

 

2.027

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

βαθμολογικής κατάταξης

 

1.394

ΠΕΛΟΤΟΝ ΠΟΗΑΤ

στη διοργάνωση αγώνων

 

666

ΑΟ ΘΗΣΕΑΣ

στον αριθμό συμμετεχόντων αθλητών

 

52

Σχετικά με τον Συντάκτη:

Αφήστε το σχόλιό σας



Συμπλήρωσε την εξίσωση: *