Βολικάκης : Πολλά τα προβλήματα , δύσκολη χρονιά

17 Αυγούστου 2016  //  Από:   //  Πίστα  //  Κανένα σχόλιο   //   533 Προβολές

»Πολλα τα προβληματα και οι δυσκολιες,τραυματισμοι,χειρουργεια,κακες στιγμες,δυσκολες συνθηκες,μια τρομερα δυσκολη χρονια…δυστυχως δεν πετυχαμε τον στοχο μας,θελω να σας ευχαριστησω ολους για τα καλα σας λογια και τη δυναμη που μου δωσατε σε αυτον τον δυσκολο δρομο,να ειστε ολοι καλα..»Δήλωσε ο Βολικάκης μετά τον αγώνα στον λογαριασμό του στο Facebook

Tην 12η θέση, στο κέιριν, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο, κατέλαβε ο Χρήστος Βολικάκης. Ο Έλληνας πρωταθλητής αγωνίστηκε για τις θέσεις 7-12 με χρόνο 10.720, +0.514 από τον ΣαμΓουέμπστερ (Νέα Ζηλανδία) που κατέλαβε την 7η θέση.

Το χρυσό μετάλλιο του αγωνίσματος κατέκτησε ο Τζέισον Κένι. Ο αθλητής από την Μεγάλη Βρετανία τερμάτισε πρώτος με χρόνο 10.113, παίρνοντας το τρίτο του μετάλλιο στους αγώνες της Βραζιλίας. Το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Μάτχις Μπούκλι (Ολλανδία) και το χάλκινο ο Αζιζουλχάσνι Αγουάνγκ(Μαλαισία). Να θυμίσουμε ότι στο ίδιο αγώνισμα ο 28χρονος πρωταθλητής μας ήταν 9ος στο Λονδίνο (2012).