ONE TEAM SHOW “SPT MEGARA CRITERIOUM” SEG RACING ACADEMY

22 Φεβρουαρίου 2017  //  Από:   //  Δελτία Τύπου  //  Κανένα σχόλιο   //   621 Προβολές

194 Συμμετοχές Αθλητών-τριών ήταν τελικά ο αριθμός στο SPTABLEWARE CRITERIUM MEGARA, στην ποδηλατικά φιλόξενη και ασφαλή πίστα του Αυτοκινητοδρομίου Μεγάρων όπου διοργανώσαμε ποδηλατικούς αγώνες Criterium στις κατηγορίες ΜΑΣΤΕΡ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ & ΑΝΔΡΩΝ.
Η αγώνες ξεκίνησαν με την κατηγορία των Μάστερ, όπου ο Πρωταθλητής Ελλάδας δρόμου αντοχής Λουκάς Καταπόδης με ένα δυνατό sprint στην τελευταία στροφή πέρασε πρώτος την γραμμή τερματισμού των 37,8 km με χρόνο 53΄04΄΄, στην συνέχεια η σκυτάλη δόθηκε στις κατηγορίες Παίδων & Γυναικών, εδώ νικητές αναδείχτηκαν ο Παναγιώτης Καρατσιβής του ΠΓΣ Λάρισας που αποσπάστηκε από νωρίς και τερμάτισε μόνος πρώτος με χρόνο 56΄38΄΄ καλύπτοντας 37,8 km & η Πρωταθλήτρια Ελλάδας δρόμου αντοχής Βαρβάρα Φασόη του Ολυμπιακού ΠΧ τερμάτισε πρώτη αντίστοιχα στην ίδια διαδρομή με χρόνο 57΄30΄΄. Στις 13.15 δόθηκε η εκκίνηση στην κατηγορία Ανδρών-Εφήβων, η κούρσα όπως αναμένονταν ξεκίνησε δυνατά από την πρώτη στροφή με ρυθμούς ασύλληπτους για την Ελληνική πραγματικότητα, αφού είχαμε την τιμή να συμμετέχει η UCI Continental Team “ SEG RACING ACADEMY ”, κάτω από τις οδηγίες του Βασίλη Αναστόπουλου, ο ρυθμός ήταν ασταμάτητος και οι χρόνοι ασύλληπτοι για τα δεδομένα μας, νικητής του αγώνα αναδείχθηκε ο Ολλανδός αθλητής BOOL CEES της SEG R.A. με χρόνο 1ώρα 4΄36΄΄ ενώ ακολούθησαν με τον ίδιο χρόνο άλλοι 4 συναθλητές του, στην 6η θέση βρέθηκε μετά από ένα παρατεταμένο sprint ο Ζήσης Σούλιος του ΚΡΟΝΟΥ που κέρδισε στο τελικό sprint τον Πρωταθλητή νέων Σουηδίας καταφέρνοντας το καλύτερο αποτέλεσμα Έλληνα αθλητή μόλις 13΄΄ πίσω από τον νικητή του αγώνα, κορυφαίος στην κατηγορία Εφήβων ο Δημήτρης Χριστάκος του Γ.Σ. Σπαρτιατικού που ολοκλήρωσε τον αγώνα με το δεύτερο γκρούπ που αποτελούνταν από 7 αθλητές της SEG και 3 αθλητές του ΚΡΟΝΟΥ.
Στατιστικά αγώνα ανδρών.
52,5 km σε χρόνο 1.04.36, μ.ω.τ 48,76 km
Ταχύτερος γύρος ο 18ος με χρόνο 2΄18΄΄ στο γκρούπ ήταν οι 8 πρώτοι αθλητές της κατηγορίας ανδρών.
Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους αθλητές, προπονητές & συνοδούς όλων των ( 33 ) ομάδων που συμμετείχαν στην διοργάνωση μας.
Ευχαριστούμε τον Διαχειριστή της πίστας του Αυτοκινητοδρομίου Μεγάρων κο Χρήστο Αναστασιάδη για την ευγενική του διάθεση του χώρο και τον συνεργάτη του κο Κώστα Λεκάκη που ακούραστα και πρόθυμα μας έλυνε κάθε οργανωτικό πρόβλημα.
Τον Αλυτάρχη των αγώνων κο Δημήτρη Κωνσταντόπουλο και όλη την Αγωνόδικο Επιτροπή για την άριστη συνεργασία μας, αποτελούμενη από τους, Πορτελάνου Κατερίνα, Λυμπεράκου Ελένη, Παπαδόγιαννη Ευτυχία, Γεωργίτση Χρυσούλα, Γεωργίτση Στέλιο, Χατζόπουλο Άγγελο, τους φίλους του Συλλόγου που ακούραστα βοήθησαν στην διοργάνωση μας, τους Πρίντεζη Πέτρο, Αγράφα Ιωάννα, Μποζίκη Παναγιώτη, Μολακίδη Δημήτρη.
Τους φωτογράφους του αγώνα, Νάσσο Τριανταφύλλου, Πέτρο Γκότση, Γιάννη Γαζέτα.
Τους Βιντεολήπτες του αγώνα, την οικογένεια του Αλέκου Ναλπάντη με τους γιους του.
Τους Διασώστες του αγώνα που έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό υπηρετώντας άριστα όποιον τους χρειάστηκε.
Τον Δήμαρχο Λουτρακίου Περαχώρας & Αγ. Θεοδώρων κο Γεώργιο Γκιώνη για την τιμή που μας έκανε να παραβρεθεί στην εκδήλωση μας.
Τους χορηγούς μας για την συνεχή υποστήριξη στον Σύλλογο μας

Σας ευχαριστούμε όλους που μας δώσατε την ευκαιρία να ζήσουμε άλλη μια δυνατή ποδηλατική συγκίνηση.
Ραντεβού στην επόμενη ποδηλατική μας εκδήλωση στα βουνά της Δυτικής Αττικής την Κυριακή και Καθαρά Δευτέρα, στην συνδιοργάνωση μας με τον Π.Σ. Μάνδρας Γουέστ Κόουστ με ποδηλασία Βουνού.
Απολαύστε στιγμιότυπα των αγώνων μέσα από τον φακό του Νάσσου Τριανταφύλλου, στην σελίδα μας στο fb https://www.facebook.com/KronosAsteras/?ref=bookmarks