Στο σπρίντ ο Μπούγλας στο δεύτερο ΕΤΑΠ

20 Μαρτίου 2017  //  Από:   //  Δελτία Τύπου, Δρόμος  //  Κανένα σχόλιο   //   118 Προβολές

Στην γραμμή του τερματισμού κρίθηκε ο δεύτερος αγώνας του Διεθνή Ποδηλατικού Γύρου Μ.Αλέξανδρος , με τον Μπούγλα Γιώργο να κερδίζει κυριολεκτικά στο νήμα του τερματισμού , σε ένα εντυπωσιακό σπριντ .Ο αγώνας πήγε ιδιαίτερα δυνατά από την αρχή με συνεχή ξεκολλήματα , τα οποία τελικά δεν έφεραν το επιθυμητό αποτελέσματα χαρίζοντας όμορφα θέαμα στον τερματισμό .Στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο Σταυρακάκης και στη Τρίτη ο Ανδρουλάκης , από την Ομάδα του Τάλου Χανίων και οι δύο αθλητές .
Νικητής του γύρου και της Κίτρινης φανέλα ο Βούλγαρος αθλητής από την Ομάδα της Hemus STANIMIR CHOLAKOV που τα 3 λεπτά διαφοράς του πρώτου ΕΤΑΠ του χάρισαν την Νίκη .
Οι Άγγελος Μαυρίδης , Γιώργος Ζουμπουλάκης και Ηλίας Τσορτσουκτσίδης ήταν οι νικητές στην open κατηγορία .
289 Αθλητές στην elit και στην open κατηγορία προσέφεραν πλούσιο θέαμα σε μια διαδρομή 96 χιλιομέτρων. Ο Αγώνας ξεκίνησε από το Δημαρχείο του Κιλκίς , έκανε τον κλασικό γύρο Πικρολίμνης και μετά την κλασική πλέον ανηφόρα των Μανδρών οι αθλητές μπήκαν στο νέο κομμάτι του Γύρο (Μελάνθιο -Λευκοχώρι) και τερμάτισαν στο σημείο που ξεκίνησαν
Στον αγώνα παραβρέθηκαν και έκαναν τις απονομές μεταξύ άλλων ο Πρόεδρος της Ε.Ο.Ποδηλασίας κ.Πριστούρης και ο Πρόεδρος της ΕΠΣΜΑΘ κ.Παπαδόπουλος
Σημαντική η συμμετοχή των εθελοντών , της ΕΠΟΜΕΑ του Ερυθρού Σταυρού και της Τροχαίας στην ασφαλή διεξαγωγή του αγώνα